CO TO JEST ODWAGA?

Co to jest odwaga? Czy superbohater odczuwa strach? Ja superbohaterem – to możliwe? Między innymi na takie pytania odpowiedzi szukały przedszkolaki z grupy 4-latki 2 Niedźwiadki. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach realizacji V modułu – „Odwaga” międzynarodowej innowacji „Emocja”.

W ramach podjętych aktywności, dzieci wypowiadały się na temat odwagi i zachowania bezpieczeństwa w byciu odważnym, na podstawie obejrzanej bajki „Strażak Sam i bohaterowie super burzy”. Opowiedziały na forum grupy jak rozumieją odwagę, co to znaczy być odważnym i o sytuacjach, w których oni sami byli odważni. W kolejnej części zajęć dzieci odgadywały super moce znanych im bohaterom z bajek. Na koniec dzieci opowiedziały czego można się bać oraz czego one same się boją. W ramach podsumowania dzieci narysowały swoje strachy po czym je wszystkie przepędziliśmy.

Zajęcia pomogły dzieciakom poznać swoje słabe i mocne strony. Czterolatki wiedzą, że odpowiednie oddychanie pomaga pokonać strach oraz jak należy się zachować podczas odwagi. Niedźwiadki wiedzą, że super bohater to nie tylko ten co gasi pożar czy ratuje miasto, ale też ten, co pomoże koledze, gdy się przewróci, albo pomoże mamie w obowiązkach domowych. Każdy z nas może zostać superbohaterem.