PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Patriotyzm jest nie tylko wartością, ale także realnym doświadczeniem możliwym do przeżycia już nawet dla najmłodszych dzieci. Piękną filozofię projektu “Piękna nasza Polska cała” podchwyciło wielu nauczycieli wraz ze swoimi podopiecznymi  w naszym kochanym  kraju, zatem nie mogło zabraknąć i nas. W dniu 2 października w grupie 4-latki 2 przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce patriotycznej inspirowane projektem “Piękna nasza Polska cała”. W tym ważnym dniu Niedźwiadki ruszyły po wielką przygodę pełną niespodzianek. Pokonały trudną drogę, by uratować orła białego. Z wielkim szacunkiem dzieci zaopiekowały się pisklęciem - nakarmiły go i zbudowały piękne gniazdo. Ale to nie koniec niespodzianek. Ruszyliśmy po kolejne przygody. Zwiedzaliśmy  Polskę w rytm nagrania piosenki Magdaleny Nowak “Polska to nasz dom”. Na stacji “Biało-czerwona” zdobyliśmy skarby, które posłużyły nam do ułożenia flagi narodowej oraz zaprojektowania kącika patriotycznego. Niestety  podróż szybko dobiegła końca. Nie sposób opisać, ile radości nam ona sprawiła. To był cudowny dzień. W ramach zajęć zapoznaliśmy się ze słowami i melodią hymnu, poznaliśmy symbole narodowe (godło i flagę), ale co najważniejsze integrowaliśmy się poprzez wspólną zabawę.