SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE

W ramach programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne” w grupie 4-latków 2 „Niedźwiadki” przeprowadzono rozmowę na temat żywności ekologicznej i zdrowego odżywiana. Na początku zajęć „Niedźwiadki’ próbowały ustalić różnicę między torbą jednorazową a torbą wielokrotnego użytku. W trakcie zabawy dzieci szybko zauważyły, że lepiej jest na zakupy zabierać ze sobą torbę z materiału „ekologiczną” gdyż reklamówki szybko się niszczą. Następną zabawą w jakiej uczestniczyły 4-latki było wyszukiwanie znaczka EKO na produktach. Pani wyjaśniła dzieciom dlaczego nie udało się znaleźć tego znaczka na wszystkich produktach .W dalszej części zajęć przedszkolaki zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia i stylu życia. Niedźwiadki dowiedziały się jak bardzo ważny jest ruch i picie wody w naszym życiu, po czym przyklejały obrazki przedstawiające produkty żywnościowe  i zabawy na świeżym powietrzu w odpowiednim miejscu na piramidzie zdrowego stylu życia. Na koniec zajęć dzieci przypomniały zasady dokładnego mycia rąk by zmyć wszystkie zarazki. Następnie udały się do łazienki i podczas śpiewania piosenki „Wlazł kotek na płotek” myły ręce.