QUIZ MATEMATYCZNY CZTEROLATKÓW

19 maja w ogrodzie przedszkolnym po hasłem "Wiedzę mamy, przyrodzie pomagamy" odbył się  quiz matematyczno przyrodniczy dla dzieci 4-letnich. Panie prowadzące grupę Niedźwiadki i Śliweczki motywowały swoich podopiecznych i zachęcały do zabaw rytmicznych,  zagadek słowno - obrazkowych o zwierzętach. Dzieci ujawniły szeroką wiedzę i swoiste spostrzeganie świata przyrody i życia zwierząt.  W zabawie ruchowej "Mrówki pracują" dzieci ochoczo budowały mrowisko - przenosiły patyki i kamyki. Wszystkie chętnie naśladowały  "pasikonika" skacząc lub przechodząc po liną. Niedźwiadki i Śliweczki w zabawie " prawda czy fałsz"  rozwijały umiejętność swobodnego i logicznego wysławiania się oraz wykazały się znajomością figur geometrycznych i cyfr. Dzieci wykazały się również dużą znajomością cech małych zwierząt, chętnie rysowały kredą i układały zwierzątko z papierowych elementów. Było dużo śmiechu i  udanej wspólnej zabawy. Nauczycielki zakończyły spotkanie zabawą muzyczno ruchową  "Roztańczone zwierzęta" i małym upominkiem.