ROWEREM PRZEZ EŁK

31 maja, w ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny, odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięły dzieci z grupy 5–latki1 wraz z rodzicami i rodzeństwem, a także nauczycielki. Była to już kolejna edycja rajdu, jednakże tym razem trasa wiodła ścieżką rowerową w kierunku plaży miejskiej na Barankach. Tempo jazdy było różne, dostosowane do możliwości młodych rowerzystów. Wszyscy świetnie byli przygotowani, dzieci miały kaski oraz niesamowitą chęć przygody i doskonałe humory. Po dotarciu do celu dzieci bawiły się na plaży pod czułym okiem rodziców. Rodzinny Rajd Rowerowy to jeden ze sposobów propagowania aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia, integracji środowiska przedszkolnego, jak również upowszechniania sportu rodzinnego i traktowania roweru, jako środka transportu.