WYJĄTKOWE ŚWIERKI

Dzięki akcji rozdawania drzewek przez leśników, 11 maja dzieci z grupy „Biedronki” zasadziły na terenie przedszkola wyjątkowe sadzonki świerka pospolitego. Drzewka te wyrosły z nasion, które pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek podczas Pielgrzymki Polskich Leśników z okazji przekazania choinki dla Watykanu, w dniu 7 grudnia 2017 roku na placu Św. Piotra w Watykanie. Świerk był darem Nadleśnictwa Gołdap, a pomysłodawcą Diecezja Ełcka. Po blisko czterech latach od tego momentu, świerki można było zasadzić. Każda z sadzonek posiada Certyfikat świadczący o tym fakcie. Jedną z sadzonek zasadziła dyrektor przedszkola Pani Anna Sierotko. Przedszkolaki podpatrywały przygotowanie stanowisk pod sadzonki, pomagały w wykopywaniu dołków na bryłę korzeniową, w umieszczaniu drzewka w dołku, zasypywaniu korzeni ziemią i podlewaniu. Było to kolejne nowe doświadczenia dla dzieci. Czterolatki z entuzjazmem uczestniczyły w sadzeniu drzew w ogrodzie przedszkolnym. Teraz każde wyjście do ogrodu przedszkolnego połączone będzie z podlewaniem oraz obserwacją posadzonych świerków.