TWORZYMY KODEKS

Każde dziecko na świecie rodzi się z takimi samymi prawami. W dniu 12.01.21r ten trudny temat został przybliżony Niedźwiadkom z Przedszkola nr 1 "Ekoludki" w Ełku.Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że oprócz prawa do zabawy, nauki, rozwijania swych zainteresowań mają też obowiązki, nie tylko posłuszeństwa względem rodziców ale jeszcze i inne. Metodą burzy mózgów przedszkolaki próbowały na podstawie ilustracji ustalił jakie są ich prawa i obowiązki. Końcowym efektem było opracowanie Kodeksu Praw i Obowiązków dziecka w ramach rocznych zadań Przedszkola. Kodeks został umieszczony w sali w widocznym miejscu, tak by dzieci pamiętały, że mają prawo do zabawy, szacunku, wyrażania swego zdania ale i obowiązek szanowania swych kolegów i innych.