URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia przedszkolna gromadka obchodziła urodzinowe przyjęcie Kubusia Puchatka realizując Moduł lV Międzynarodowego Programu Czytelniczego Magiczna Moc Bajek. Nauczycielka B. Rusak wprowadziła dzieci w świat bajki czytając fragmenty książeczki "Kubuś Puchatek i przyjaciele". Śliweczki, 4-latki 4 z zaciekawieniem wysłuchały  treść. Dzieci rozpoznały bohatera dziecięcej opowieści i określiły jego wewnętrzny charakter: Kubuś Puchatek odpowiadał z humorem, lubił wszystkich i dzielił się z innymi, pomagał nawet zjeść miodek choć to nie był ulubiony Królika, Tygryska czy Prosiaczka. Dzieci opowiadały o przyjaźni mieszkańców Stumilowego Lasu o solidarnej pomocy książkowemu bohaterowi. Po rozmowie, nauczycielka przybliżyła dzieciom formy spędzanego czasu mieszkańców lasu. Zaprosiła przedszkolaczki na matę, by podjęły się  odkodowania kilku przygód i wyznaczenia swojej trasy w Stumilowym Lesie. Dzieci  dobrze  poradziły sobie z zadaniem - jednocześnie solidarnie brykały, mlaskały i mruczały naśladując zachowanie Kubusia i jego przyjaciół. Potem kolejno składały Puchatkowi życzenia i śpiewały radosne 100 lat... Mówienie do ulubionej dziecięcej postaci sprawiło Śliweczkom wiele radości i ogromnych przeżyć. Szczere życzenia wypowiadane z dziecięcą fantazją i uśmiechem podobały się książkowemu bohaterowi. Wesołe urodzinki, wesołej gromadki Kubusia Puchatka uważamy za udane.