UŚMIECHNIJ SIĘ

2 października „Puchatki” i „Żabki” z MPiŻ „Ekoludki” obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu”, który świętowany jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu uśmiechniętej buźki. Warto w tym dniu przypomnieć, że uśmiech jest dobry na wszystko

Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy od wspólnego przywitania się „iskierką uśmiechu”. Każde dziecko stojące w kole miało za zadanie przesłanie uśmiechu do kolegi, koleżanki stojącej obok. Zabawy, które przygotowałyśmy dla dzieci były przeplatane ćwiczeniami gimnastycznymi oraz elementami zabawy w kodowanie wykorzystując różnokolorowe buźki z uśmiechem. Były również tańce połamańce, przy których u dzieci uśmiech nie schodził z twarzy. Na koniec przedszkolaki wykonały portret uśmiechniętej buzi. Był to dzień pełen radości i wspaniałej zabawy.