WIERSZE, WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI

5 maja odbył się  w naszym przedszkolu recytatorski konkurs logopedyczny ”Wiersze, wierszyki łamiące języki”. Konkurs adresowany był do dzieci 5 i 6 letnich. Zadaniem uczestników było wyrecytowanie wiersza bogatego w słowa niełatwe „łamiące język”, utworu, który w dowcipny i zabawny sposób pozwoli język doskonalić, wzbogacić wymowę i słownictwo. Do konkursu przystąpiło ośmiu uczestników, wśród nich były dzieci, które uczęszczają na zajęcia logopedyczne. Oceny prezentacji dokonało jury powołane przez organizatorów, przyznając I ,II, III miejsce oraz wyróżnienie. Jury brało pod uwagę: interpretację, dykcję i pamięciowe opanowanie tekstu. Za włożoną pracę wszyscy uczestnicy  otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy dzieciom sprawności językowej i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy na kolejne zmagania w przyszłym roku!

I miejsce: Karolina T. gr. 6-latki

II miejsce: Fryderyk G. gr. 5-latki