WODA - MAŁA KROPLA O WIELKICH MOŻLIWOŚCIACH

Czy woda jest niezbędna do życia? Dzieci jednogłośnie stwierdziły: „Tak”. W dniu 23 kwietnia grupa 4-latki 2 Niedźwiadki szukała odpowiedzi wiele pytań związanych z wodą. Woda – mała kropla o wielkich możliwościach, była tematem przewodnim piątkowych zajęć. Poprzez zajęcia z kodowania czterolatki poszerzyły wiedzę na temat wody. Poprzez tworzenie kodów do poruszania się po macie oraz odgadywanie ukrytych obrazków według określonych komend dzieci rozwijały kompetencje miękkie: umiejętność pracy zespołowej logiczne i algorytmiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianych problemów. Dodatkowo kształtowały orientację na kartce.

Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach w ramach innowacji „Ekoludek mistrzem kodowania” ponieważ uczą się nie tylko logicznego myślenia ale też wielu innych zdolności ułatwiających im start w technologicznych i informatycznym świecie.