WYBUCHOWE LABORATORIUM

Wybuchowe laboratorium to cykl zajęć badawczo- eksperymentalnych realizowany przez grupę „Puchatki”. Zajęcia prowadzone były w formie fabularyzowanej. Przedszkolaków czekała wielka przygoda poznawania świata. Bohaterem zajęć był Profesor Ekspertuś, który mieszka na odległej planecie oddalonej o dwa światy od nas. Ekspertuś kontaktował się z dziećmi za pośrednictwem listów, które pozostawił w Sali przedszkolnej. W listach tych zwraca się do dzieci z prośbą o pomoc w rozwiązywaniu różnych zagadek. Na zajęciach realizowane były tematy takie jak: „Mokra woda szaleństwa doda”, „Zabawy z powietrzem”, Magnetyczne szaleństwa”, „Wybuchy małe i duże”. Przedszkolaki brały również udział w warsztatach prowadzonych przez P. Kasię z Centrum Edukacji Ekologicznej. Uwieńczeniem cyklu zajęć była Fotograficzna Wystawa Naukowa- Rok przygody z nauką., podczas której Puchatki mogły podziwiać swoje dokonania. Przeprowadzone zajęcia dały dzieciom wiele radości. Był to wspaniały tydzień.