ZDROWO I SPORTOWO

Grupy 3-latki1, 3-latki2, 3-latki3, 3-latki4, 4-latki2, 4-latki4, 5-latki3, 5-latki4, 6-latki2, 6-latki3 oraz 6-latki4  prężnie realizują  projekt pt. „Zdrowo i sportowo”, którego celem jest aktywizacja ruchowa dzieci.

Każda grupa z zaangażowaniem i z pomysłowością przeprowadzała zajęcia i zabawy sportowe na podstawie scenariusza „Witaj w grupie” oraz gry „Stopy-dłonie”. W trakcie zabawy „Jeżyk” trzylatki podając sobie piłkę na różne sposoby utrwalały swoje imiona, natomiast starsze przedszkolaki  rozwinęły szybkość oraz współpracę w grupie. Dzięki zabawie „Chmurki”  dzieci kształtowały szybką reakcję na umówiony sygnał oraz kształtowały orientację przestrzenną. Zabawa „Wiewiórki” rozwinęła u najmłodszych koordynację wzrokowo-ruchową oraz szybkość reakcji na umówiony sygnał. Dzieci w zabawie „Skałka” udawały wspinaczkę górską. Celem tej zabawy było skoordynowanie ruchów, naprzemienne podsuwanie prawej/ lewej ręki, prawej/lewej nogi. Największą radość jednak sprawiła przedszkolakom gra „Stopy-dłonie”, przy której było bardzo dużo radości.