PRZEDSZKOLNE BAJANIE

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i nie jest to data przypadkowa, jest to dzień urodzin Walta Disneya. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na ich rolę wychowawczą i edukacyjną, często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw: koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. W naszym przedszkolu tego dnia „Koło Teatralne” przygotowało przedstawienie pt. ”Przedszkolne bajanie”. Nauczycielki wcieliły się w role bohaterów różnych bajek. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały fragmentów bajek, bez problemów rozpoznawały też poszczególnych bohaterów po charakterystycznych strojach i rekwizytach. Spotkanie sprawiło wszystkim ogrom radości, a przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Wystąpiły:

Babcia: Hanna Błyszczek