DZIEŃ JEŻA U ŚLIWECZEK I TYGRYSKÓW

10 listopada 5-latki 4 obchodziły Dzień Jeża. Co to za zwierz, jak wygląda i gdzie żyje dzieci dowiedziały się podczas październikowych zajęć o lesie. Teraz przypomniały i utrwaliły swoje wiadomości. Układały puzzle z jego wizerunkiem, bawiły się w kodowanie, oglądały zdjęcia różnych gatunków, rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki o jeżu. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe w naśladowanie chodzących jeży po lesie, układających się do zimowego snu, noszących jabłka na grzbiecie. Pięciolatki postanowiły stworzyć własną książeczkę o przygodach jeżyka w lesie. Każdy narysował, najlepiej jak potrafił, ilustrację na ten temat. Wszystkie prace zostały zszyte i w ten sposób powstała książka, która znalazła swoje miejsce na półeczce z książkami w sali. Dzięki obchodom Dnia Jeża dzieci dowiedziały się, że te „kolczaste kulki” są sprzymierzeńcami ogrodników. To przecież pogromcy ślimaków i uciążliwych owadów. Na jeże czyha wiele, szczególnie cywilizacyjnych, niebezpieczeństw i dlatego w Polsce objęte są ścisłą ochroną. Pamiętajmy o tym, gdy spotkamy go na swojej drodze.

Tego dnia również przedszkolaki z grupy 3/4-latki „Tygryski” obchodziły Dzień Jeża. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje tych niezwykłych zwierząt i ich ulubione smakołyki. Ponadto wzięły udział w zabawach matematycznych i ruchowych. Nie zabrakło również tradycyjnej zabawy w „Na dywanie siedzi jeż”.