DZIEŃ PSZCZÓŁ

W maju przedszkolaki z grup 3/4-latki „Tygryski”, 4-latki 1 „Wiewiórki”, 4-latki 3 „Króliczki” i 4-latki 4 „Kotki” obchodziły Dzień Pszczół. Dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych pt. „W ogrodzie. Dbam o siebie i jem warzywa i owoce ” w ramach realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem zrealizowanych zajęć było: kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i zachęcenie uczniów do jedzenia owoców i warzyw ponieważ są one źródłem naturalnych witamin. Przedszkolaki obejrzały historyjkę obrazkową – wiadomość od Trzmiela Kosmatego Brzuszka, ponadto projektowały ogród „dobry” dla zapylaczy i dla ludzi jednocześnie na kartach pracy zatytułowanej „Mapa ogrodu”. Na koniec zajęć dzieci z wielkim apetytem próbowały różnych rodzajów miodu.