DZIEŃ STRAŻAKA W GRUPIE 3/4 – LATKI „TYGRYSKI”

Przedszkolaki z grupy 3/4-latki „Tygryski” obchodziły Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzieci poznały charakterystyczne elementy ubioru i wyposażenia strażaków oraz tajniki tego fascynującego i niebezpiecznego zawodu. Dowiedziały się, że strażacy oprócz gaszenia pożaru pomagają ludziom w wielu innych sytuacjach. Była to doskonała okazja do zapoznania przedszkolaków z podstawowymi zasadami zachowania się w razie pożaru – jak się szybko i sprawnie ewakuować z zagrożonego pożarem budynku, do czego służy gaśnica itp. „Tygryski” w ramach realizacji zadania z projektu „Serdeczna Karteczka” wykonały laurkę z pozdrowieniami dla Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku z okazji ich święta.