DZIEŃ WODY W „ŚLIWECZKACH”

Nie od dziś wiadomo, że woda jest największym skarbem dla wszystkich mieszkańców naszej planety Ziemi. Należy więc dbać o to, żeby jeszcze przez wiele, wiele lat jej zasoby nie skończyły się. Dzień Wody, który obchodzimy 22 marca, był świetną okazją do utrwalenia wiadomości dzieci na temat tego cennego płynu. W tym dniu 5-latki 4 przypomniały sobie, gdzie woda występuje w przyrodzie i do czego jest wykorzystywana przez ludzi. Podawały przykłady zanieczyszczania i złego gospodarowania jej zasobami. Nie miały problemów z porównywaniem przedstawionych na obrazkach zachowań i ocenieniu ich pod kontem oszczędzania wody lub nie. Przedszkolaki krytycznie podeszły do siebie i swojego postępowania, dbania o wodę i przyznały się, czy zawsze pamiętają o zakręcaniu kranów. „Śliweczki” podzielone na dwa zespoły, dziewczynek i chłopców, zagrały w grę planszową „Oszczędzaj wodę!”. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem śledzili kolejne przesunięcia pionków z nadzieja, że nie trafią na pola, gdzie trzeba będzie cofnąć się lub przeczekać kolejkę. Na koniec każdy kolorował kroplę wody zapełniając jej kontur małymi niebieskimi kropeczkami. Wiadomo przecież, że wiele małych kropelek tworzy wielkie oceany.