JESIENNE WIERSZE

Dnia 4.11.2021 w przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski pt. "Przedszkolaki lubią jesienne wiersze”, przeprowadzony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021–2025. Głównymi celami konkursu były: wyrabianie wrażliwości na piękno języka polskiego, zainteresowanie dzieci poezją oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat. Dwanaścioro uczestników przebranych w piękne jesienne stroje zaprezentowało swoje umiejętności i talent recytatorski przed komisją, w której zasiadały: Pani wicedyrektor Małgorzata Ignatowicz, Pani Anna Konopko oraz Pani Marzena Kotylak reprezentująca Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku. Chociaż trema była ogromna, każdy przedszkolak pięknie wystąpił, za co otrzymał wielkie brawa, dyplom i nagrody.

I tak decyzją Jury w kategorii dzieci młodszych:

I miejsce za recytację wiersza „Jesień u fryzjera” D. Gellnerowej zdobyła Antonina z grupy 4-latki 2 „Skrzaty”

II miejsce – Zofia, grupa 4-latki 1 „Wiewiórki”, wiersz A. Dziechciarczyk pt.”Pani Jesień”

III miejsce - Klaudia, grupa 3/4 latki „Tygryski”, wiersz I. Salach pt. „Jesień”

w kategorii dzieci starszych:

I miejsce – Maria Róża, grupa 6-latki 4 „Kotki”, wiersz M. Brody – Bajak pt. „Kosz Pani Jesieni”

II miejsce – Magdalena, grupa 6-latki 2 „Puchatki”, wiersz pt. „Pani Jesień”, autor nieznany

III miejsce – Ewa, grupa 6-latki 1 „Żabki”, wiersz D. Gellner pt. „Jesienny pociąg”

Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia. Nagrody w konkursie zostały zakupione z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.