„JESTEM EKO - NIE MARNUJĘ ŻYWNOŚCI”

Dzieci z grup: 3-latki 2 „Pszczółki”, 4-latki 2 „Skrzaty”, 4-latki 3 „Króliczki” oraz 6-latki 3 „Zajączki” wzięły udział w zajęciach pod hasłem „Jestem eko nie marnuję żywności”, prowadzonych przez Panią Agnieszkę Danielewicz z Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób postępować z żywnością:jak przechowywać, przetwarzać, aby nie wyrzucać. Dzieci zostały poinformowane, że w naszym mieście funkcjonuje Jadłodzielnia, gdzie możemy zostawić żywność, dzieląc się z innymi. Segregowały ilustracje produktów, które nadają się do oddania do Jadłodzielni oraz tych, których nie należy tam zanosić. Zajęcia uświadomiły uczestnikom, że marnując żywność, marnujemy również wodę, niezbędną do jej wyprodukowania. Było ciekawie i pouczająco, dzieci otrzymały sporą dawkę wiedzy, a przede wszystkim obiecały zjadać wszystkie posiłki w przedszkolu, aby nic się nie zmarnowało.