MALI AKTORZY

W poniedziałek 28 marca „Śliweczki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru. Dzieci przypomniały sobie wszystkie wiadomości na ten temat, czyli kto i czym zajmuje się podczas przygotowywania spektaklu oraz, jak należy się zachowywać podczas niego. Pięciolatki wymieniały przedmioty związane z teatrem i zawodem aktora. Chętne przedszkolaki mogły spróbować swoich sił jako aktorzy i wystąpić przed rówieśnikami wcielając się w postaci z bajek. Wspólnymi siłami wymyśliły i odegrały krótką historyjkę sytuacyjną pt. „Pożar”. Dzieci dowiedziały się, że w teatrze mogą grać nie tylko aktorzy, ale również laki zwane marionetkami, kukiełkami lub pacynkami. Taki teatr nosi wtedy nazwę lalkowego, a osoby poruszające lalkami animatorów. Korzystając  z pacynek,  znajdujących się w zasobach przedszkola, „Śliweczki” przedstawiły inscenizację znanej wszystkim bajki o Czerwonym Kapturku. Odważniejsi tworzyli krótkie dialogi między bohaterami z innej, o Kubusiu Puchatku. Takie zabawy w teatr rozwijają wyobraźnię dzieci, płynność ruchów, kreatywność, doskonalą mowę, sprzyjają umuzykalnieniu. Są okazją do wspólnej zabawy oraz zwiększają u dzieci poczucie własnej wartości.