MALOWANIE INACZEJ

5-latki 4 realizując temat kompleksowy „Dawno, dawno temu” poznały malowidła ścienne zrobione przez praludzi, czyli jaskiniowców. „Śliweczki” postanowiły zabawić się i wykonać podobne rysunki. Oczywiście nikt nie malował po ścianach, bo wszystkie przedszkolaki wiedzą dobrze, że niczego nie można niszczyć. Ściany skalnych jaskiń zastąpiła folia rozciągnięta dookoła nóżek stolików. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i wspólnymi siłami próbowały przedstawić otaczającą ich rzeczywistość. Taka forma działalności plastycznej była doskonałym ćwiczeniem rozwijającym  sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową i kreatywność dzieci. Pięciolatki przekonały się, że malowanie na pionowej powierzchni nie jest takie łatwe jak na kartce położonej na stoliku. Najważniejsze, że wszystkim się podobało.