OLIMPIADA MATEMATYCZNA W PRZEDSZKOLU

Matematyka – Królowa nauk, otacza nas wszędzie i okazuje się, że ma swoje święto, które przypada na 12 marca. Aby uczcić ten dzień w grupach 6 letnich zorganizowana została Olimpiada Matematyczna "Matematyczni Mistrzowie”, która jest zwieńczeniem działań w ramach realizowanych w placówce Innowacji "Z matematyką i przyrodą na Ty”, oraz "Myślę, koduję, programuję. Do zmagań matematycznych o miano "Mistrza Matematyki” stanęli reprezentanci grup 6-letnich wybrani w drodze wewnętrznych eliminacji. Wszyscy z powodzeniem rozwiązywali zadania matematyczne o podwyższonym stopniu trudności . Przedszkolaki musiały wykazać się znajomością figur geometrycznych, układaniem działań matematycznych, segregacją wg określonej cechy, orientacją przestrzenną, mierzeniem długości oraz umiejętnościami z kodowania . Była to doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności matematyczne. Nad poprawnością przebiegu Olimpiady czuwało niezawodne jury. Uczestnicy z powodzeniem pokonywali coraz to trudniejsze zadania, ciesząc się z efektów swojej pracy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorzy: Monika Rejmer, Hanna Błyszczek, Ewa Wicik, Dorota Marciszewska, Marta Foltyńska