WĘDRÓWKI PTAKÓW - ZAJĘCIA WE WSPÓŁPRACY Z CEE

Trudno wyobrazić sobie świat bez ptaków. To one urzekają nas swym śpiewem. Pomagają człowiekowi niszczyć szkodniki pól i lasów. Jesień, to doskonała okazja do poznania przez dzieci ptasich wędrówek, zachowań , zimowych zwyczajów.

Przedszkolaki z grupy 6–latki 1 realizując jedno z zadań projektu ekologicznego „Przedszkolaki poznają ptaki”, uczestniczyły w zajęciach w terenie, zorganizowanych przez ełckie CEE. Podczas różnych sytuacji edukacyjnych i zabaw dzieci dowiedziały się dlaczego ptaki są doskonałymi lotnikami? Co wyróżnia ptaki spośród wszystkich innych zwierząt? Dzieci poznały strukturę pióra i jego funkcje związane z lataniem. Mogły dokładnie obejrzeć pióra wybranych ptaków. Wykonywały zabawy badawcze związane z ciężarem pióra (sprawdzały prędkość spadania).

W trakcie ornitologicznego spaceru nad jeziorem oraz wzdłuż rzeki, dzieci miały okazję podglądać ptaki przez lornetki. Dowiedziały się, które ptaki odleciały do ciepłych krajów a, które zostały na zimę. Poznały ciekawostki z życia ptaków, a także  najistotniejszą wiedzę związaną z dokarmianiem ptaków zimą.

Była to ciekawa lekcja rozwijająca zainteresowania dzieci światem ptaków.