POZNAJEMY WODĘ

Grupa „Żabki” włączyła się do realizacji  programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!”. W ramach programu, od 14 marca do 18 marca, dzieci brały udział w cyklu zajęć dydaktyczno-wychowawczych, których głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka.

Realizacja programu rozpoczęła się na zajęciach edukacyjnych w CEE w Ełku. Dzieci dowiedziały się co to jest woda i skąd pochodzi, jakie ma znaczenie dla ludzi, roślin i zwierząt oraz jakie ma zastosowanie w życiu codziennym, poznały znaczenie picia wody dla organizmu oraz utrwaliły nawyk częstego jej picia. Przedszkolaki zobaczyły, że na naszej „błękitnej planecie” jest dużo wody ale tylko niewielka jej część, to woda nadająca się do picia. Poznały sposoby oczyszczania wody i oszczędzania jej w życiu codziennym, w domu, w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się w jakich stanach skupienia występuje woda. W kolejnych dniach, przedszkolaki poprzez wspólne zabawy badawcze i eksperymenty, poprzez podejmowanie różnorodnych aktywności zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce.

Program „Mamo, tato, wolę wodę” jest doskonałym przykładem kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych nawyków wśród najmłodszych.