KAMPANIA POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI

Przedszkole nr 1 „Ekoludki” aktywnie włączyło się w kampanię „Pomarańczowej wstążki”, której celem jest zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Promowane są pozytywne rozwiązania związane z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz dzieci krzywdzonych, a także edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

Nauczycielki z grupy 6–latki 1 zorganizowały międzygrupowy konkurs plastyczny pt.: „Nie! Dla Przemocy”. Jury miało problem z wyłonieniem tych najciekawszych prac, ponieważ w grupach, pod okiem nauczycielek powstały piękne plakaty o bardzo czytelnym przekazie. Ostatecznie przyznano I.II.III miejsce oraz trzy wyróżnienia. Plakaty zostały wykorzystane w happeningu „Stop przemocy”. W piątek 19 listopada dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo, przyniosły też pomarańczowe balony. Bajka terapeutyczna stała się pomocna w przekazaniu trudnych treści dzieciom dotyczących przemocy. Na zakończenie Pomarańczowego Dnia przedszkolaki wykonały tematyczną pracę plastyczną.

Grupa 3/4-latki „Tygryski” włączyła się w Kampanię „Pomarańczowa wstążka” przeciwko przemocy wobec dzieci. W dniach 2-19 listopada nauczycielki czytały dzieciom bajki terapeutyczne, dzięki którym przedszkolaki miały okazję dostrzec różnice między złością, a agresją ale również wyciągnąć wnioski jak ważna jest pomoc, przyjaźń i miłość. 16 listopada zorganizowano w grupie „Pomarańczowy Dzień”. „Tygryski” wysłuchały opowiadania ilustrowanego sylwetami, dzięki któremu dowiedziały się  czym jest przyjaźń i w jaki sposób się od siebie różnimy. Chętnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Na pamiątkę tego dnia wykleiły pomarańczową bibułą sylwetę balonika.