ZABAWY W PROGRAMOWANIE I KODOWANIE

W dniach 07.03-11.03. 2022 „Puchatki „realizowały temat kompleksowy „Zabawy w programowanie i kodowanie”. Głównym celem zajęć było rozwijanie kompetencji matematycznych takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom w zabawie. Podczas zajęć dzieci miały okazję pracować na pomocach dydaktycznych wykorzystywanych do kodowania bez użycia komputera. „Puchatki” nabyły umiejętność odczytywania kodu, układania własnego kodu, układania obrazków z kolorowych kartoników, dzieci układały algorytm według którego należy pokonać tor. Ponadto układały z gotowych elementów wiosenną mandalę, proponując różne rozwiązania. „Puchatki” wzięły również udział w krótkich warsztatach z Robotem GeniBotem, który poprowadziła Pani Monika Rejmer. Dzieci miały okazję zobaczyć jak działa taki robot. Z niecierpliwością czekały, żeby zaprogramować robota GeniBot przy pomocy specjalnych kart. W trakcie zabaw w kodowanie dzieci koncentrowały się na wyszukiwaniu rozwiązań, przez co wzrastało ich poczucie własnej wartości. Mogły wykazać się twórczą postawą, dociekliwością i wytrwałością potrzebną do osiągnięcia celu.