KONKURS RECYTATORSKI „PTASIE PLOTKI”

Dnia 28 października w ramach realizacji projektu ekologicznego pt. „Przedszkolaki poznają ptaki” został zorganizowany konkurs recytatorski pt. „Ptasie plotki”. Cele konkursu to rozbudzanie zainteresowań ornitologicznych u dzieci, rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród dzieci. Konkurs skierowany był do dzieci z grup 5 i 6 - letnich, każdy uczestnik miał za zadanie zaprezentować jeden wybrany wiersz o treści dotyczącej ptaków. Możliwa była recytacja wiersza z podkładem muzycznym, z charakteryzacją lub z rekwizytem. Powołane przez organizatorów jury, w której w skład wchodzili pani z Centrum Edukacji Ekologicznej, pani Leśnik z Nadleśnictwa Mrozy Wielkie oraz Pani z Radia Bayer/Fm dokonywało oceny wg następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, dykcja, tempo, modulacja i intonacja głosu oraz ogólny wyraz artystyczny, np.: strój, uzasadniony gest sceniczny lub element ruchu.

Po długich obradach komisja wyłoniła laureatów konkursu:

- dwa I miejsca: Martyna z grupy 6-latki 2 „Puchatki” oraz Antonina z grupy 5-latki 2 „Niedźwiadki”

- jedno II miejsce: Nikodem z grupy 6-latki 4 „Kotki”

- jedno III miejsce: Fryderyk z grupy 6-latki 1 „Żabki”

- oraz 3 wyróżnienia: Zuzanna z grupy 5-6-latki „Liski”, Miłosz z grupy 5-latki 3 „Biedronki” i Oskar z grupy 6-latki 3 „Zajączki”

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy.  Sponsorami nagród byli: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Nadleśnictwo Ełk - Mrozy Wielkie, Architektura Zieleni i Środowiska HORTUS oraz Wydawnictwo MAC. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.