VII EDYCJA PRZEGLĄDU RODZIN MUZYKUJĄCYCH

„Tam idź, gdzie słyszysz śpiew, tam ludzie dobre serca mają”

W dniu 14 maja 2022 roku, w Ełckim Centrum Kultury, odbył się „VII Przegląd Rodzin Muzykujących” zorganizowany przez Przedszkole nr 1 „Ekoludki” w Ełku, przy współpracy Ełckiego Centrum Kultury. Niniejszy występ zainaugurował obchody Ełckich Dni Rodziny 2022.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Tam idź, gdzie słyszysz śpiew, tam ludzie dobre serca mają”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz, natomiast patronat medialny: Radio 5 oraz Dzień Dobry Ełk.

Przegląd został otwarty piosenką Majki Jeżowskiej „Na raz, na dwa” w wykonaniu gospodarzy, po czym gościnnie zaśpiewały Soffia Kybukewycz i Zlata Kybukewycz z Ukrainy przepiękny utwór „Wyszywanka”.

Przed licznie zgromadzoną publicznością oraz zaproszonymi gośćmi wystąpiło dziesięć muzykujących rodzin reprezentujących niniejsze ełckie oraz gminne przedszkola:

- Miejskie Przedszkole „Niezapominajka” w Ełku

- Miejskie Przedszkole „Perełka” im. Jana Brzechwy w Ełku

- Miejskie Przedszkole „Słoneczna Ósemka” w Ełku

- Zaczarowany Ogród – Pierwsze Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne w Ełku

- Miejskie Przedszkole „Mali Odkrywcy” w Ełku

- Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka” w Ełku im. Jana Pawła II

- Szkoła Podstawowa w Mrozach Wielkich im. Szarych Szeregów

- Miejskie Przedszkole „Bajka” w Ełku

- Miejskie Przedszkole „Światełko” w Ełku

- Przedszkole nr 1 „Ekoludki” w Ełku

Rodzinne zespoły muzykujące otrzymały gorące brawa od publiczności, co było wyrazem podziwu i uznania. Na zakończenie przeglądu uczestniczy otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Ełku Pana Tomasza Andrukiewicza oraz Dyrektor Przedszkola nr 1 „Ekoludki” w Ełku Pani Anny Sierotko podziękowania, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Niechaj ta nić tradycji rodzinnego muzykowania trwa po wsze czasy, bo życzliwa muzyka daje ukojenie, wprowadza w dobry nastrój, rozwija talenty muzyczne, a przede wszystkim upiększa czas spędzony z najbliższymi. Zatem … „tam idź, gdzie słyszysz śpiew, tam ludzie dobre serca mają”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za włożony wkład i wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji „VII Przeglądu Rodzin Muzykujących”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Zdjęcia zostały wykonane przez Panią Agnieszkę Jurga.