INNOWACJA PEDAGOGICZNA „ŚWIAT PEŁEN EKSPERYMENTÓW”

Przedszkolaki z grupy 3/4-latki „Tygryski” w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Świat pełen eksperymentów” skierowanej do najmłodszych grup przedszkolaków przez cały tydzień poznawały żywioł ziemi. Dzieci nie tylko oglądały ilustracje ale miały również okazję dotykać, przesypywać, wąchać różne rodzaje ziemi, m.in. ziemię uprawną, piasek, glinę i różnego rodzaju kamienie. „Tygryski” dowiedziały się jakie skarby kryje w sobie ziemia. Ogromny entuzjazm wzbudził w przedszkolakach eksperyment polegający na erupcji wulkanu oraz założony w sali ogródek. Dzieci w doniczkach z recyklingu posiały rzeżuchę, owies wielkanocny, petunie, pelargonie oraz posadziły cebule begonii i cebule na szczypior. Nie zabrakło również pracy plastycznej oraz zajęć ruchowych o tematyce związanej z ziemią i rosnących na niej kwiatach.