„ŚLIWECZKI” KOCHAJĄ ZWIERZĘTA

4 października grupa 5-latki 4 obchodziła Światowy Dzień Zwierząt, który w Polsce jest celebrowany od 1993r. Obchody Dnia mają na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz, czuje i ma swoje prawa. Powinno się dbać nie tylko o sowich pupili mieszkających w domach, ale również o zwierzęta żyjące obok nas, na których los jesteśmy często obojętni. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt i utrwaliły wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki o zwierzętach, naśladowały ich głosy i sposób poruszania się. Obchody Dnia Zwierząt były świetną okazją do rozwijania umiejętności matematycznych i plastycznych dzieci. „Śliweczki” opisywały położenie zwierząt na obrazku posługując się określeniami: na, pod, obok, przed oraz malowały farbami wybrane zwierzę. Pięciolatki przekonały się, że bycie właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona  ich to nie zabawa, ale obowiązek każdego człowieka.