GRAMY W „STONOGĘ”

Dnia 10.02. 2022 roku dzieci z grupy 5 latki 2 „Niedźwiadki” w ramach innowacji pedagogicznej „Myślę, koduję, programuję” zaprojektowały własną grę planszową, zatytułowaną „Stonoga”. Przedszkolaki podczas projektowania gry dowiedziały się jak można samodzielnie stworzyć planszę wykorzystując do tego kolorowy papier, z którego wycięte zostały koła tak by powstała Stonoga. Dzieci samodzielnie wymyślały zadania  i konkurencje do wykonania dla graczy. Były to zagadki, ćwiczenia ruchowe, zadania matematyczne oraz pytania o różnej tematyce. Podczas gry dzieci wykazały się dużym zasobem wiadomości odpowiadając poprawnie na wszystkie zadane pytania. Na koniec zajęć „Niedźwiadki” wywnioskowały, że nie jest  najważniejsze  kto wygra   ale by miło i wesoło spędzić razem czas.