SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE W „NIEDŹWIADKACH”

W marcu, w grupie 5-latki 2 „Niedźwiadki” realizowano działania „Przedszkola Promującego Zdrowie”. Zgodnie z założeniami Programu zrealizowano blok tematyczny „Dbamy o zdrowie”. Poprzez podjęte aktywności dzieci utrwaliły właściwe nawyki higieniczne i zdrowotne oraz umiejętność dbania o siebie i innych.

W ramach obchodów „Dnia Dentysty” (5 marca) oraz „Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej” (20 marca) przedszkolaki utrwalili zasady dbania o jamę ustną. Dzieci poznali etapy prawidłowego mycia zębów, odróżniali żywność zdrową i niezdrową oraz wykonali techniką origami kubeczki do mycia zębów. Mając świadomość, jak ważne jest dbanie o zdrowie na przedwiośniu, „Niedźwiadki” wykonali koktajl mleczno-owocowy. Teraz dzieci rozumieją konieczność spożywania owoców oraz nabiału dla zachowania dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Ponieważ prawidłowe nawyki higieniczne mają być u dzieci podstawową czynności i rutyną, przedszkolaki metodą „burzy mózgów” wskazali jak należy codziennie dbać o własne ciało. W ramach zajęć dzieci odwiedziły Panią Basię – pielęgniarkę Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku. W czasie wizyty dzieci poznały pracę pielęgniarki, dowiedzieli się jak ważne dla zdrowia jest śniadanie, oraz co należy robić, aby nie chorować. W ramach podziękowań przedszkolaki wręczyli laurkę z podziękowaniami. Bardzo ważny dla zdrowia jest ruch i spędzanie czasu na świeżym powietrzu, dlatego „Niedźwiadki” codziennie spacerowali oraz podejmowali aktywności na przedszkolnym placu zabaw.