WIOSNA W „NIEDŹWIADKACH”

Czas towarzyszący oczekiwaniu na nadejście wiosny jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W grupie 5-latki 2 „Niedźwiadki” przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się znacznie wcześniej. Podczas spacerów po najbliższej okolicy przedszkolaki odkrywały pierwsze oznaki wiosny pod postacią coraz cieplej świecącego słońca, pierwszych pąków na gałązkach, wyglądaniu wiosennych ptaków czy kwiatów zauważonych na osiedlowych ogródkach. W sali przedszkolnej również się zazieleniło, powstał  wiosenny kącik przyrody. Dzieci podlewały zioła, kwiaty oraz cebule z pięknie wyrośniętym szczypiorkiem. Z dniem 21 marca w naszej sali zawitała Pani Wiosna. Przedszkolaki przywitali ją bardzo uroczyście.