POLISENSORYCZNE ZABAWY Z OWOCAMI

W dniach 16–17.11.2021 w grupie 4-latki 1 „Wiewiórki” odbyły się zajęcia pt. „Polisensoryczne zabawy z owocami” oraz „Sensoryczne warzywa” w ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej „Kraina Zmysłów: Sensorycznie się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam". W pierwszym dniu dzieci wzięły udział w zabawach dotykowych: rozpoznawały owoce za pomocą dotyku (różnicowały je pod względem faktury, wielkości, ciężaru); zabawach zapachowych: przedszkolaki rozpoznawały owoce po zapachach bez kontroli wzroku, zabawach stymulujących zmysł smaku: dzieci rozpoznawały owoce po smaku bez kontroli wzroku oraz zabawach ruchowych. Na drugi dzień przedszkolaki wykorzystały podczas zajęć pudło sensoryczne wypełnione suszonym grochem. W wypełnionym suszonym grochem plastikowym pudełku przedszkolaki szukały różnych warzyw za pomocą dotyku (różnicowały warzywa pod względem faktury, wielkości, ciężaru). Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele radości. Zabawy sensoryczne dostarczają dziecku różnorodnych bodźców, które stymulują jego zmysły, pomagają odkryć zaburzenia w rozwoju sensorycznym, pełnią więc rolę terapeutyczną i stymulującą prawidłowy rozwój.