POCHATKOWE ZABAWY

Wszystkie dzieci znają żółtego, puchatego bohatera książek Alana Alexandra Milne’a, ubranego w czerwoną bluzeczkę i uwielbiającego miodek. Chodzi oczywiście o postać Kubusia Puchatka, którego święto obchodzimy 18 stycznia, w rocznicę urodzin jego twórcy.

Dzieci z grupy „Śliweczki” nie tylko bardzo dobrze znają Puchatka, ale również chętnie sięgają po książeczki z jego przygodami. Zawsze z wielkim zainteresowaniem słuchają historii o nim i innych mieszkańcach Stumilowego Lasu. Bezbłędnie rozpoznają spokojnego i lękliwego Prosiaczka, pełnego energii Tygryska, pracowitego Królika i sympatycznego, chociaż wiecznie smutnego osiołka. Pięciolatki, obchodząc Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, miały do wykonania kilka zadań, sprawdzających ich wiadomości na temat tej bajkowej postaci. Dzieci między innymi odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, łączyły rekwizyty z odpowiednimi postaciami, próbowały z zasłoniętym oczami przypiąć osiołkowi zgubiony ogon. Chętnie wspólnie recytowały krótkie rymowanki i skakały na piłkach, jak Tygrysek. Każdy starał się jak najlepiej wykonać wyznaczone zadanie i współpracować z kolegami. Po zabawach ruchowych pięciolatki mogły wyciszyć się kolorując sylwetkę misia i wyklejając kulkami z bibuły jego bluzeczkę.

Tego dnia przedszkolaki z grupy 3/4-latki „Tygryski” i 4-latki 1 „Wiewiórki” również  obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, a także wysłuchać opowiadania pt. „Puchatku cierpliwości!”.  Rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, odtańczyły wspólnie „misiowy taniec”, układały puzzle z bohaterami książki i przeliczały pszczoły wytwarzające przysmak Kubusia – miodek. Na koniec tego emocjonującego dnia przedszkolaki pokolorowały wizerunek misia.