ZAJĘCIA DLA RADY PEDAGOGICZNEJ

Dnia 09.03.2022 w grupie 4-latki 1 „Wiewiórki” odbyły się zajęcia otwarte dla Rady Pedagogicznej pt. „Mali odkrywcy tajemnic kosmosu” – zabawy badawcze rozwijające koncentrację, samodzielność i kreatywność” prowadzone przez nauczycielkę Joannę Leszczyńską w ramach realizacji zadania z rocznego planu pracy przedszkola: Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności poprzez edukację przyrodniczą. Wychowawczyni grupy zabrała dzieci w podróż w kosmos. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawie ruchowej pt. „Lecimy rakietą”, a następnie obejrzały film o kosmosie wyświetlony we wnętrzu rakiety kosmicznej. Później dzieci wysłuchały wiersza pt. „Kosmos” N. Łasochy i uzupełniły sensoryczną makietę Układu Słonecznego. Przedszkolaki wraz z nauczycielką wykonały eksperymenty pokazujące, jak Ziemia krąży dookoła Słońca i jak Słońce oświetla Ziemię. Dzieci wzięły udział w zabawie muzyczno – ruchowej  w języku angielskim pt. „Robot’s training”, a na koniec zajęć wykonały pracę konstrukcyjną „Kosmos w słoiku”. Przedszkolaki z zainteresowaniem brały udział w zajęciach i chętnie wykonywały powierzone im zadania. Zajęcia dostarczyły dzieciom nie tylko wiedzy, ale także radości.