ŻABKI I WIEWIÓRKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W środę 15 września, dzieci z naszego przedszkola biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięły się do roboty i usunęły śmieci zalegające na pięknej, ełckiej promenadzie. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu przedszkolaków z grupy 6–latki 1 nazbieraliśmy dwa worki odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły naszym podopiecznym, że wyrzucone do wody lub porzucone szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszym przedszkolu przez cały rok. Dziękujemy przedszkolakom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

Przedszkolaki z grupy 4-latki 1 „Wiewiórki” wzięły udział w zajęciach dydaktycznych z okazji Dnia Sprzątania Świata. Najpierw nauczycielka wyjaśniła, dlaczego ludzie nie powinni zanieczyszczać naszej planety. Dzieci układały na tablicy obrazki przedstawiające sposoby, w jakie na co dzień możemy chronić ziemię. Następnie przedszkolaki miały za zadanie posegregowanie kart przedstawiających różne rodzaje śmieci do odpowiednich śmietników oznaczonych kolorami.