ZIMOWA OLIMPIADA

7 lutego w ramach realizacji kolejnego zadania z akcji „Zdrowo i sportowo” oraz zajęć na temat zimowych dyscyplin sportowych „Śliweczki” postanowiły urządzić własną olimpiadę zimową. Brak śniegu, po którym zostało tylko wspomnienie, nie przeszkodził pięciolatkom w wykonaniu zadania i wesołej zabawie. Zimowa olimpiada odbyła się więc w sali. Dwie drużyny wytrwale ze sobą rywalizowały w kolejnych dyscyplinach. Jak na prawdziwych sportowców przystało, przedszkolaki rozpoczęły igrzyska od biegów ze zniczem i ustawiania się na sygnał w koła, na wzór tych olimpijskich. To drugie nie było wcale takie proste, jakby się mogło wydawać, zwłaszcza, gdy ma się jeszcze problem z narysowaniem koła, a co tu mówić o zrobieniu go ze swoich ciał. Dzieci bardzo sprawnie natomiast pokonały slalom i wyznaczoną trasę „biathlonu”. Swoją koncentrację i koordynację oko-ręka ćwiczyły podczas gry w hokeja, czyli próbując krążek wbić do bramki. Celność  natomiast rzucając piankowymi piłeczkami, imitującymi śnieżne kule, do celu. Dzięki zajęciom pięciolatki wzmocniły siłę swoich mięśni i wydolność oddechową, poprawiły wytrzymałość i kondycję oraz wzmocniły poszczególne partie ciała.