SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Wizyta strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ełku w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną.

Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść, dzieci z bliska mogły oglądać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej pracy. Duża część przedszkolaków zwłaszcza chłopcy postanowili w przyszłości zostać strażakami.

Takie spotkania dostarczają dzieciom dużo wiadomości dotyczących bezpieczeństwa, a przy tym sprawiają wiele radości.