ZAJĘCIA Z RODZICAMI W TRZYLATKACH

„Z moją rodzinką nigdy się nie nudzę” pod tym hasłem odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców w grupie 3 latki1 Biedronki. Celem zajęć było wzmacnianie więzi emocjonalnej między dzieckiem a rodzicem poprzez ćwiczenia ruchowe. Zajęcia były prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Metoda ta opiera się na ruchu i wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, które zaspokajane są w kontakcie z osobą dorosłą podczas baraszkowania. Proponowany system ćwiczeń ruchowych poprzez swoją naturalność, prostotę realizowany był w atmosferze zabawy, rozwijając w dzieciach aktywność, spontaniczność, zainteresowanie otoczeniem, dając im możliwość przeżycia radości i dzielenia jej z innymi.